پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند

تاریخچه شهرداری


شهرداری دزفول از قدیمی ترین شهرداری های کشور و اولین شهرداری استان خوزستان وپنجمین شهرداری کشور است و تأسیس آن سال 1299 ه.ش میباشد که تا کنون عمری 100 ساله را پشت سر نهاده است. درجه این شهرداری 10 و تعداد پرسنل آن جدای از سازمان های وابسته قریب به 1600نفر میباشد.

شهرداری دزفول در حال حاضر شامل اداره مرکزی و هفت سازمان و 3 منطقه میباشد که سازمان های وابسته عبارتند از :سازمان حمل و نقل بار و مسافر، سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري، سازمان آرامستانها ، سازمان پسماند، سازمان نوسازی و بهسازی ، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ، سازمان عمران شهرسازی .

بودجه سالانه شهرداری بدون احتساب سازمان ها در سال 98 بالغ بر 1.800.000.000 ریال میباشد.

این نهاد در طول عمر پرتلاش خود خدمات ارزنده و ارزشمندی به مردم دزفول عرضه داشته و در زیبائی و سرسبزی شهر گامهای بلندی برداشته است.
اوج فعالیت و فداکاری پرسنل زحمتکش شهرداری دزفول همانا سال های سرنوشت ساز دفاع مقدس بوده که پابه پای مردم در تمامی صحنه های نگ حضور فعال خود را حفظ نموده تا آنجا که برابر کمک به آسیب دیدگان ناشی از موشک باران دشمن زبون نیروهای آتش نشانی و خدمات خود را اضافه بر دزفول و شهرهای اطراف حتی گاهی به شهرهای دورتر در استان لرستان و ایلام نیز اعزام نموده است.

شاهد محکم این فداکاری ها تقدیم 10 شهید و ده ها مجروح و جانباز و آزاده به پیشگاه انقلاب اسلامی و ولایت فقیه است. شهر دزفول در طول جنگ تحمیلی آسیب فراوان دید آنچنان که بیش از نیمی از واحدهای مسکونی شهر از 20 تا 100% تخریب و بسیاری از تأسیسات شهری دچار آسیب کلی گردید.
همچنین بدلیل آنکه کلیه نیروها و ماشین آلات شهرداری در خدمت جبهه و جنگ قرار داشت آسیب های فراوان به این امکانات وارد آمد.
                                                     


5.7.2.0
گروه دورانV5.7.2.0