سه‌شنبه, 28 خرداد 1398
    /  4
رو عنوان : شهردار دزفول:
عنوان : تبدیل وضعیت استخدامی كارگران فضای سبز می تواند باعث ثبات كاری و آرامش آنان شود
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ 
ساعت : ۱۱:۴۷:۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نشست کارگروه فضای سبز به ریاست شهردار دزفول و با حضور برخی شهرداران استان خوزستان، اعضای شورای شهر دزفول و مدیران شهرداری دزفول با هدف ارائه راهکارهای مناسب در راستای توسعه و بهبود فضای سبز و مبلمان  شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری دزفول، در این نشست که صبح روز سه شنبه 4 دی ماه سال جاری در تفریحگاه ساحلی علی کله دزفول برگزار شد، محمد علی دوایی فر با بیان اینکه توسعه فضای سبز و مبلمان شهری نقش بسزایی در ارتقای سطح کیفی زندگی شهر نشینی دارد، اظهار امیدواری کرد  که تشکیل کارگروه هایی از این دست به همراه  ارائه راهکارهای مناسب و کارشناسی بتواند  باعث شناخت ظرفیت ها و شاخصه های  بالقوه  در این حوزه  گردد.

دوایی فر با بیان اینکه 152 بوستان  اعم از جنگلی، ساحلی، منطقه ای و محله ای در دزفول طی سالهای گذشته تاکنون احداث شده است و احداث بوستان می تواند نقش مهمی در ارتقای فضای سبز ایفا کند از شهرداران خواست تا بیش از پیش در گسترش و احداث بوستان و فضای سبز شهری اهتمام ورزند.

وی  مساحت کلی فضای سبز در اختیار شهرداری دزفول را 555 هکتار برشمرد و بیان داشت:حدود 71 درصد آب فضای سبز از طریق رودخانه و چاه تامین می شود و مابقی آن نیز از طریق شبکه آبیاری است.

وی تصریح کرد: می باید شهرداران به موضوع انتخاب مدیران مرتبط با فضای سبز دقت نظر بیشتری داشته باشند و افراد مجرب و آشنا با این حوزه را انتخاب نمایند.

وی عدم پرداخت حقوق کارگران فضای سبز توسط پیمانکار را یکی از مشکلات و چالش های مهم شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: کارگران می باید ثبات کاری داشته باشند از این رو تبدیل و ضعیت استخدامی آنان باعث می شود تا  بتوانند در کمال آرامش به وظایف و تعهدات خود عمل کنند.

وی افزود: نشست های متعددی در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی کارگران فضای سبز با معاون رئیس جمهور و مسوولین استانداری خوزستان برگزار گردید که متاسفانه علی رغم پیگیری های مستمر، این امر هنوز محقق نشده است.

دوایی فر در ادامه  خواستار تبدیل وضعیت کارگران فضای سبز از حجمی به قراردادی محدود زیر نظر شهردای ها  شد و اظهار امیدواری کرد که با مساعدت مسوولین استانداری و محقق شدن این امر بتوان باعث جلوگیری از پایمال شدن حقوق کارگران و ارتقای وابستگی آنان به سیستم شد.

در این نشست کلیه شهرداران و اعضای کارگروه فضای سبز به بحث و تبادل نظر در خصوص ارتقای فضای سبز و مبلمان شهری پرداختند و راهکار ها و پیشنهاد های خود  را در این حوزه به رئیس این کارگروه ارائه کردند.


تعداد بازدید : 91

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0