يکشنبه, 27 آبان 1397
عنوان : آغاز طرح مبارزه با جوندگان موذی توسط شهرداری دزفول
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ 
ساعت : ۱۰:۴۳:۳۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری دزفول، طرح مبارزه با جوندگان موذی امسال بصورت ویژه در کلیه مناطق شهر، توسط شهرداری دزفول اجرا می شود.

شهردار دزفول با اعلام این خبر گفت: این طرح که همه ساله توسط این شهرداری اجرا می شود امسال نیز از ساعت 22 روز دوشنبه 8مرداد در سراسر شهر دزفول آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد یافت.

مهندس دوائي فر افزود: با هماهنگی بعمل آمده پیمانکار مجری این طرح انتخاب شده و به منظور اطلاع رسانی و هشدار به شهروندان در خصوص رعایت نکات بهداشتی و ایمنی علاوه بر نصب بنر در سطح شهر در محلاتی که عملیات مبارزه با جوندگان صورت می گیرد نیز بنر نصب شده و در چندین نوبت از طریق رادیو شهری دزفول در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد و همچنین رسانه هاي مجازي محلی نیز خبر اجرای این طرح را پوشش خواهند داد.

وی تصریح کرد: امسال جهت از بین بردن جوندگان موذی که باعث بروز مشکلات بهداشتی برای شهروندان می شوند از يك سم ويژه و روش زنده گیری استفاده می شود و انتظار می رود شهروندان عزیز بمنظور همکاری با ما در این طرح از ریختن پسماند مواد غذایی در آب رو ها، جوی ها، فاضلاب ها و زباله ها بمدت یک ماه خودداری کرده و به فرزندان خود آموزش دهند که از تماس با لاشه های مردار حیوانات خصوصاً جوندگان خودداری نمایند.

مهندس دوائي فر خاطر نشان کرد: سمومی که در این طرح بکار می روند مورد تایید اداره بهداشت و اداره محیط زیست قرار گرفته اند و با توجه به ترکیبات و دوز بکار رفته در آنها فقط موجب اتلاف جوندگان موذی و خشك شدن لاشه مردار خواهدشد و ضرری برای سایر حیوانات و محیط زیست ندارد و صرفاً در محل هایی مانند زیر پل ها و داخل فاضلاب ها بکار می روند که فقط جوندگان به آن دسترسی دارند .

وی در خصوص روش زنده گیری جوندگان موذی گفت: در این روش با استفاده از تله هایی که به فاصله 500 متر از یکدیگر قرار می گیرند، جوندگان موذی به دام افتاده و تلف می شوند و همچنین بمنظور مبارزه بیولوژیک تعدادی از این جوندگان مورد بررسی قرار گرفته و طبق طرح هایی که توسط کارشناسان امر ارائه شده، از این جوندگان زنده بمنظور نابودی خودشان استفاده خواهد شد.

مهندس دوائي فر در خصوص چگونگی جمع آوری لاشه های جانوران موذی تلف شده گفت: پس از اجرای این طرح در هر محله بصورت روزانه و بعضاً چند نوبت لاشه های جانوران موذی که توسط سموم بکار رفته تلف شده اند ، جمع آوری و در محلی که بمنظور دفن آنها در نظر گرفته شده، با رعایت نکات بهداشتی و پاشیدن آهک، با نظارت کارشناس بهداشت امحا و دفن می گردند.

شهردار دزفول از شهروندان خواست پیشنهادات، انتقادات و گزارشات خود را در این خصوص از طریق شماره تماس 137 با شهرداری مطرح نمایند.

مهندس دوائي فر خاطر نشان كرد: به منظور جلوگيري از تكثير مجدد اين جانوران پس از سم پاشي و جمع آوري لاشه ها، سوراخ ها و منافذي كه مي تواند محل زندگي اين جانوران باشد پر مي شوند.


تعداد بازدید : 121

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0